A „Luganszki Népköztársaság” vezetője szerint a teljes Luhanszki terület orosz ellenőrzés alá került
A Krím 2014-es megszállása óta ez lehet az első ukrán terület, amit teljesen el tudtak foglalni az oroszok.
A Krím 2014-es megszállása óta ez lehet az első ukrán terület, amit teljesen el tudtak foglalni az oroszok.
Magyarország minden különösebb ellenállás nélkül megszavazta a szankciók meghosszabbítását. Ennek a csomagnak a legnagyobb tétele az Orosz Központi Bank európai bankokban fellelhető vagyonának zárolása.
Amennyiben a parlament megszavazza, Ukrajna csatlakozhat Lengyelországhoz és a balti államokhoz.
Nagy hatótávolságú drónokkal csaptak le az ukrán erők a Marinovka repülőtérre.
Ahogy az várható volt, Orbán Viktor most sem támogatta azt az állásfoglalást, amelyben az uniós tagállamok meghatározták Ukrajnával, illetve az orosz–ukrán háborúval kapcsolatos politikájukat.
A dél-koreai hírszerzés szerint a csapatokat már összevonták az Oroszországba szállításhoz.
A kormányfő szerint a nyilatkozat aláírói „semmibe veszik Magyarország érdekeit, és akaratlanul is Oroszország érdekét szolgálják”.
Az uniós külügyminiszterek brüsszeli tanácskozásának szóba került az Oroszországgal szembeni büntetőintézkedések újabb köre, azonban az nem egyértelmű, hogy dönteni is kellett volna-e róla. Mindenesetre a magyar külügyminiszter egyre durvuló ukránpárti háborús hangulatra panaszkodik.
Vlagyiszlav Jeszipenkót fogsága alatt kínzásoknak vetették alá.
Sokan életüket veszítették és megsebesültek az orosz hadsereg hétfő éjjeli kombinált légicsapásában.
Erről ír a világsajtó.
Az orosz elnök arról is beszélt, hogy nem zárja ki az észak-ukrajnai Szumi város elfoglalását, hogy „biztonsági övezetet” hozzanak létre.
Gyakorlatilag teljes érdektelenség mellett folytatott vitát az uniós bővítéspolitikáról az EP „plenáris” ülése. Az ukránellenes felszólalásokban a Fidesz élen járt, még a szélsőjobboldaliak sem érveltek ilyen mértékben Ukrajna ellen, ők inkább mindenkit az EU-n kívül szeretnének látni, beleértve saját tagállamaikat is.
Az orosz elnök egyúttal kétségbe vonta az ukrán vezető legitimitását.
Építő és aknamentesítő egységek érkeznek az ukránoktól visszavett kurszki régió helyreállítási munkáiban segíteni.
Az oroszok most már kevés célpontot jelölnek ki, de azokra tömegesen küldenek drónokat és rakétákat. Nagyot nőtt a civil áldozatok száma, a Kreml az ukránok morálját akarja megtörni a támadásokkal, na meg a légvédelmi rakétáik számát lenullázni.
A csatlakozásról szóló javaslat az Európai Tanács jóváhagyására vár.
Ahogy ígérték, az Európai Bizottság bemutatta az orosz gáz és olaj importjának megszüntetésére vonatkozó javaslatát. A jogszabályoknak vannak olyan elemei, amelyek reagálnak a magyar kifogásokra, de ez érdemben nem változtat a kitűzött célokon.
Szergej Sojgu és Kim Dzsongun Phenjanban vitatják meg vélhetően az orosz–ukrán háborúban való együttműködést.
Húszperces sajtótájékoztatóján legalább tucatnyi alkalommal mondta el Szijjártó Péter, hogy Von der Leyen–Zelenszkij-terv, ami az EU azon tervére vonatkozik, hogy szeretne megszabadulni az orosz energiától, ennek érdekében tulajdonképpen megtiltaná ennek a vásárlását. A magyar kormány szerint ez veszélyezteti az ország energiaellátását.